Powered by Smartsupp

NÁVŠTĚVA MŠ - 22.6.2023

04.07.2023

Skvělý den plný dobrodružství a poznávání zažily děti ze školky v Horním Podluží, když navštívily renomovaného výrobce kabelů, společnost Belden! Na exkurzi, kterou vedl samotný vedoucí výroby, Martin Stütz, se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací o procesu výroby.

16 malých objevitelů se společně se svými učitelkami na dvě hodiny stalo součástí výrobního závodu a získalo plno nových dojmů a nových zážitků, které si budou dlouho pamatovat.

První zastávka na jejich výletu byla v jídelně, kde se děti dozvěděly o zásadních pravidlech, která musí dodržovat každý, kdo se pohybuje v areálu Belden. Paní Radka Devátá děti seznámila se základními prvky ochrany a bezpečnostními opatřeními, která jsou nezbytná pro každého, kdo v Beldenu pracuje.

Následovala fascinující prohlídka výrobní linky, kde děti viděly, jak se z původních surovin postupně tvoří kabely. Linkou je provedl vedoucí výroby, Martin Stütz, který jim trpělivě vysvětlil jednotlivé kroky v procesu výroby a ukázal jim stroje, které se na výrobě podílejí. Dětem také ukázal některé procesy dodržované naším personálem.

Na samém závěru exkurze si děti mohly sami vyzkoušet ruční práci a vyrobily si malý dáreček. S pomocí paní Ilony Kupičkové, jedné z organizátorek exkurze, sestavily jeden díl, což byla pro děti úžasná zkušenost. Uvědomily si tak, jaká práce je potřebná k vytvoření výrobku, který můžou najít třeba i ve svých domovech.

Děkujeme malým návštěvníkům i všem našim zaměstnancům, kteří nám s exkurzí pomohli!

Autor: KJ